Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ana Sayfa İletişim Rss
   
Tam Ekranda Aç
Haritada Göster
Arkadaşına Gönder
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
KULLANILAN TEKNOLOJİLER KATEGORİ SEÇ PANORAMİK ARAMA
Videolu Açıklamalı Sesli Resimli Menülü Krokili İnteraktif İnfolu Google Map'li Flash'lı
 
Yorum Ikon Özel Medikabil Hastahensi

( 4,1/5 Toplam: 8 )
ACİL SERVİSİMİZ ve AMBULANS HİZMETLERİMİZ
Acil Servisimiz, binamızın  batı  yerleşkesinde ana girişten ayrı ve kolay ulaşılabilir  bir girişe sahip olup, hızlı ve güvenli hasta transferine olanak sağlayacak şekilde planlanmıştır. Hasta ve çalışan güvenliği ilkesi doğrultusunda gerekli altyapı ve ekipmana sahip olan Acil Servisimizde değerlendirme önceliğinin belirlendiği triaj alanı, CPR odası, muayene odası, hasta mahremiyetini dikkate alarak düzenlenmiş 4 yataklı gözlem odası ve dekontaminasyon alanı bulunmaktadır. Acil müdahale odalarının ve gözlem odasının  tamamı merkezi tıbbi gaz sistemi ve monitörizasyonla donatılmıştır. Acil Servisimiz, Laboratuvara ve hastanenin diğer birimlerine kolay ulaşılabilir bir konumda olup, kesintisiz, yaygın ve doğrudan hastadan gelecek istem bazında acil tıp hizmeti sağlayabileceği gibi hasta yakınları için bekleme alanları ve diğer destek alanlara sahiptir.
Hastalarımızın hastanemize ulaşımları ve tedavi sonrası dönemde istekleri doğrultusunda evlerine güvenli naklini sağlamak üzere 7/24 ambulans hizmetimiz mevcuttur.

AMELİYATHANELERİMİZ
Ameliyathanemiz uluslararası standartlarda, hasta odaklı hizmet anlayışı ile   hasta ve çalışan güvenliği ilkeleri doğrultusunda yapılandırılmıştır. Ameliyathanemize  hasta ve personel girişi birbirinden bağımsız olup steril ve yarı steril alanlar ayrılmıştır. 450 metrekare kullanım alanına sahip olan ameliyathanemizde her biri yaklaşık 45 metrekare alana sahip 4 ameliyat salonumuz mevcuttur. Salonlarımızda ki cerrahi ve anestezi pendantları merkezi Tıbbi Gaz Sistemimiz ile direkt bağlantılı olup, tüm salonlarımızda aktif gaz atık sistemi mevcuttur. Organ nakli yapılabilecek donanıma sahip olan 2 salonumuz duvarı, kapıları ve camları X ışını geçirmeyecek şekilde yapılmıştır. Ameliyat salonlarımızdaki hava sızdırmaz hermetik kapılarımızla birlikte,bu 2 salonumuzda laminar akım sistemi, diğer 2 salonumuzda da hepafiltre ile pozitif basınçlı havalandırma yapılarak içerideki temiz havanın sürekliliği sağlanmaktadır.
Ameliyat salonlarında, ameliyat lambaları LED li olup  PACS  ile  tüm salonlarda radyolojik görüntülere ulaşma olanağı sağlayan monitör kolları mevcuttur. Ayrıca bilimsel organizasyonlar için, 2 ameliyat salonumuz ile konferans salonumuz arasında videokonferans  sistemimiz mevcut olup, diğer salonlarımızda da bu sistemin altyapısı hazırdır.Yüksek  teknoloji ürünlerinin kullanıldığı hizmet sunumunda, sürekliliğin ve güvenliğin sağlanması için  sistemimiz kesintisiz güç kaynağı ile beslenmektedir.24 saat hizmet verebilecek  anestezi donanımına sahip olan ameliyathanemizde oluşturulan anestezi öncesi değerlendirme, preoperatif hazırlık ve derlenme alanları ile güvenli  anestezi yaklaşımına olanak sağlanmıştır.

DOĞUM ÜNİTEMİZ
Ameliyathane ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ile direkt bağlantılı olarak yapılandırılan Doğum Ünitemiz, Merkezi Tıbbi Gaz Sistemi ile donatılmış olup Travay Odası ve İnfant müdahalesinin yapılabileceği donanımı ve deneyimli personeli ile 24 saat hizmet vermektedir.

KLİNİKLERİMİZ
Ulusal ve uluslar arası kalite standartları ve hasta güvenlik hedefleri doğrultusunda hizmet vermeyi hedefleyen kliniklerimiz bu hedeflerimize uygun olarak yapılandırılmıştır. 4 adet suit, 30 adet özel ve 10 adet iki yataklı olan hasta odalarımızın tümünde hemşire ile direkt haberleşmeyi sağlayan hemşire çağrı sistemimiz, merkezi tıbbi gaz sistemimiz ve hastanın veya yakınının önerilen pozisyonu kendi kendine verebileceği 5 tekerlekli elektronik hasta  yatakları bulunmaktadır. Hasta yakınlarımızın  hasta odası dışında dinlenebilmeleri için  dinlenme alanlarımız mevcuttur.

KONFERANS SALONU
Medicabil Hastanesi vizyonu doğrultusunda yapılandırılan konferans salonu, ulusal ve uluslararası  eğitsel etkinliklere  cevap verebilecek ses ve ışık düzeniyle donatılmış 200 m2 büyüklüğünde, 100  kişi oturma kapasitelidir. Ayrıca, dijital Projeksiyon ve 2 adet HD TV nin 2 ameliyathane ile bağlantılı videokonferans sisteminin yer aldığı salonumuz gerektiğinde iki ayrı salona dönüştürülebilir konumda olup  kullanım alanları arasında çeviri ve kayıt, fuaye alanları yer almaktadır.

LABORATUVAR

Acil, poliklinikler ve kliniklerden kolay ulaşıma uygun konumda olan laboratuvarımızda , testler klinik laboratuvarcılık standartları ve iyi laboratuar uygulamaları sınırları içinde tüm kontroller yapılarak çalışılacaktır. Güvenilirlik ve gizliliğin esas olduğu laboratuvarımızda bütün cihazlar hastane bilgi yönetim sistemine  entegre olup etkili kayıt ve randevu sistemi mevcuttur.

POLİKLİNİKLERİMİZ
Medicabil hastanesinde  ayaktan hasta hizmetleri sunumunda hastaların hekimlerini seçme ve değiştirmelerine olanak sağlanır.2 ayrı katta toplam 1250 .m2 kullanım alanına sahip 19 poliklinik yanında Elektroensefalografi (EEG),Elektromyelografi (EMG),Efor ve Odyografi üniteleri mevcut olup hastane bilgi yönetim sistemine entegre  kayıt ve randevu sistemi ile hastanın en kısa sürede muayenesi,tetkikleri ve tedavi girişimleri yapılabilmektedir.

RADYOLOJİ ÜNİTEMİZ
Yüksek kalitede görüntüleme sağlamak amacı ile son  teknoloji ürünü  1,5 tesla magnetik rezonans cihazı, dijital floroskopi, mamografi, ultrasonografi, direkt röntgen gibi cihazlardan alınan imajlar dijital ortamda yani PACS ile tüm hekimlerimizin kullanımına sunulmaktadır. Etkili kayıt ve randevu sistemi, deneyimli personeli ve hızlı sonuç verme süreleri ile hastalarımızın tanı  ve tedavi sürecinde önemli rolü üstlenen  ünitemizde hastalarımızın daha önceki radyolojik görüntüleri de sistemimize aktarılıp kaydedilebilecektir.

STERİLİZASYON ÜNİTEMİZ
Sterilizasyon Ünitemizin, dekontaminasyon, paketleme ve steril depolama-dağıtım  alanları, fonksiyonel iş akışı dikkate alınarak tasarlanmıştır. Dekontaminasyon alanımızda, mikroskopik cerrahi aletlerin temizliğini sağlamak üzere ultrasonik yıkama cihazımız mevcuttur.  İki adet 250 litre kapasiteli dezenfektörümüz dekontaminasyon alanı ve paketleme alanı arasında bariyer oluşturacak şekilde konumlandırılmıştır. Aynı şekilde, 450 litre kapasiteli basınçlı buhar sterilizatörümüzle paketleme alanı ve steril depolama-dağıtım alanı arasında bariyer oluşturulmuştur. Etkin dolaşım kontrolü  ve  uluslararası uygulama standartları doğrultusunda, etkili ve verimli sterilizasyon  güvencesi sağlanmaktadır.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİMİZ
Uluslararası standartlar doğrultusunda hizmet vermeyi hedefleyen hastanemizde, yoğun bakıma ihtiyacı olan hastaların bakım ve tedavilerini karşılayabilmek için tam donanımlı olarak kurulmuştur .2 ayrı izole oda olmak üzere 10 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitemiz Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım genelgesinde yer alan 3. Düzey  yoğun bakım kriterlerine sahiptir. Ayrıca  6 yatak kapasiteli 1. ve 2. düzey yoğun bakım kriterlerine sahip Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi ile 2 kuvöz kapasiteli Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. Son teknoloji cihazlarla donatılmış olan yoğun bakım alanlarımızda enfeksiyon kontrolü sağlamak üzere hepafiltreli havalandırma sistemi ve her hastanın uzak erişimle izlenmesine olanak veren kameralarla sistemi mevcuttur. Yine uzak erişimle izlenebilen ve hastane bilgi yönetim sistemimize entegre merkezi monitörizasyon  sistemi mevcut olup hastalarımızın  bakım ve tedavileri 24 saat deneyimli  hekim, hemşire ve yardımcı personelimiz tarafından sağlanabilecektir.
ETİKETLER : bursa, hastahane, hastane, Özel Medikabil Hastahensi, özel, AMELİYATHANE, doğumhane, doktor, hemşire, bakıcı, çocuk, bebek, virüs, hasta, yaşlı, hamile, neşter
Yorum YORUMLAR
Bu panoramik için ilk yorumu siz yapın.
SENDE YORUMUNU GÖNDER
AdSoyad
E-Posta
Web
Web Güvenlik Kodunu Yenile

 
3d Anadolu Logo Ana Sayfa - Kurumsal - Talep Formu - İstatistik
Son Eklenen 100 - En Çok İzlenen 100 - RSS - İletişim
Kalenet