Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ana Sayfa İletişim Rss
   
Tam Ekranda Aç
Haritada Göster
Arkadaşına Gönder
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
KULLANILAN TEKNOLOJİLER KATEGORİ SEÇ PANORAMİK ARAMA
Videolu Açıklamalı Sesli Resimli Menülü Krokili İnteraktif İnfolu Google Map'li Flash'lı
 
Yorum Ikon Çağdaş İlköğretim

( 5/5 Toplam: 1 )
Okulumuz, Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı (ESBAV)’ın bir kuruluşudur. Anadolu Üniversitesi eski Rektörü ve halen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından kurulmuştur. Türk Milli Eğitimi temel kanunu çerçevesinde, örnek bir kurum oluşturmak üzere planlanmış ve 02 Ekim 1992 tarihinde Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kompleksi içinde 49 yıllığına kiralanan şimdi de çalışmalarını yürüttüğü Özel Çağdaş İlköğretim Okulu binasında eğitime başlamıştır.  Kuruluşunda temel amacı:

"Atatürk İlkeleri ve İnkılâpları doğrultusunda, yüzü batıya dönük, ezbercilikten uzak yaşayarak öğreten, grup içinde bireyi eğiten, çağdaş eğitim teknolojilerini yakından izleyen, yabancı dil öğretimine önem veren, öğrencileri spor, sanat ve sosyal faaliyetlere özendiren; ülkesini, ailesini seven, öz-güven ve öz-saygısı olan öğrenciler yetiştiren, öğretmen - aile - okul yönetimi işbirliği ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan bir okul olmaktır".

olarak belirlenmiştir.

Okulumuzda, sınıflar 24 kişiden oluşmaktadır. Toplam 21 derslik, 2 fen laboratuarı, bilgisayar sınıfı, resim ve teknoloji-tasarım odası, video odası, kütüphane, müzik odası, satranç sınıfı, İngilizce ve Sosyal Bilgiler derslikleri, tiyatro ve spor salonuna sahiptir. Okulumuzda aynı zamanda, sağlık servisi, rehberlik servisi, halkla ilişkiler birimi, sosyal etkinlik odası, 2 öğretmenler odası, bürolar, kantin ve yemekhane bulunmaktadır.

  Okulumuzun kuruluşunda, ilköğretim bölümünde birinci sınıf iki şube olarak başlamış çevreden gelen yoğun istek sonucu ikinci, üçüncü sınıflar açılmıştır. Ayrıca, ortaöğretim bölümüne Anadolu Liseleri Giriş Sınavı puanları esas alınarak 63 öğrenci (3 sınıf) kaydedilmiştir.

1992-1993 Eğitim yılında, ilköğretim bölümünde bir bölüm müdürü ve dört öğretmen; ortaöğretim bölümünde bir müdür yardımcısı ve üç öğretmenle eğitim-öğretime başlanmıştır. İlk yıl öğrenci sayımız; ilköğretim bölümünde 92 (4 sınıf) ve ortaöğretim bölümünde 63 (3 sınıf) olmak üzere toplam 155 öğrencidir. İlerleyen yıllarda, lise bölümümüz aşamalı olarak yeni öğrenci almayarak 2001-2002 eğitim yılında kapanmış, yalnız ilköğretim düzeyinde eğitim veren bir özel okul haline gelmiştir.

2010-2011 Öğretim yılı başında iki anasınıfı, üç birinci sınıf, üç ikinci sınıf, üç üçüncü sınıf, üç dördüncü sınıf ve 5’den 8’e kadar her sınıf düzeyinde 2’şer şube olmak üzere toplam 22 sınıf bulunmaktadır. Öğrenci sayımız 510'dur. 7 öğretmenle eğitim çalışmalarına başlayan okulumuzda 2010-2011  Öğretim yılında, bir müdür ve iki müdür yardımcısı dahil görevli öğretmen sayısı 44 olup, büro görevlisi ve yardımcı hizmetler görevlisi olarak 22 personel çalışmaktadır.

1994-1995 Eğitim yılında ilköğretimden bir sınıf mezun veren okulumuzun, mezun olan 23 öğrencisinden 9’u Anadolu Lisesini, 5’i özel liseleri kazanmış, geri kalan 9 öğrenci okulumuz hazırlık sınıfına devam etmiştir. İlerleyen yıllarda, mezun sayısıyla doğru orantılı olarak okulumuzun Anadolu ve Fen Liseleri ile Özel Okullara öğrenci yerleştirme oranı da artmış, 2003-2004 öğretim yılında Çağdaş,  % 85’lik başarı oranıyla Orta Öğretim Kurumları Sınavı Eskişehir Birincisi olmuştur. 2004-2005 öğretim yılında da % 85’lik başarı oranını koruyan okulumuzda, 2006-2007 öğretim yılında başarı oranı %88’e çıkmıştır. 2009 Orta Öğretim Kurumları Sınavı sonucunda mezun olan 47 öğrencimizden 45’i Devlet Anadolu ve Fen Liselerine yerleşmiştir. Genellikle, başarı olarak nitelendirilen “sınav kazanma” okulumuzun amacı değil verilen nitelikli eğitimin doğal bir sonucudur.

 Okulumuzun kuruluş tarihi olan 1992 yılından bu yana, çağdaş eğitim anlayışı doğrultusunda, bilimsel donanımla birlikte, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi, deneyimli ve özenle seçilen öğretmenlerimizle, Atatürk İlke ve Devrimleri ışığında “Çağdaş” lı olmanın onur ve ayrıcalığıyla aydınlık bir geleceğe hazırlıyoruz.
ETİKETLER : 3dpanoramik, 3danadolu, sanal tur, panoramik, panorama, 360 derece resim, anadolu, panoramic, 3d gezinti, 3d, çağdaş ilköğretim, çağdaşana eğitim yurdu, pansiyon, yurt, konaklama, bursa, okul, eğitim, öğretim, öğrenci, öğretmen, ders, burs, yurt, dekan, tarih, uludağ, kestane, kestane şekeri, han, çarşı, çağdaş eğitim kooperatifi
Yorum YORUMLAR
Bu panoramik için ilk yorumu siz yapın.
SENDE YORUMUNU GÖNDER
AdSoyad
E-Posta
Web
Web Güvenlik Kodunu Yenile

 
3d Anadolu Logo Ana Sayfa - Kurumsal - Talep Formu - İstatistik
Son Eklenen 100 - En Çok İzlenen 100 - RSS - İletişim
Kalenet